Prostowanie felg aluminiowych Gliwice

Przyjeżdzając do naszego serwisu samochodowego oraz Stacji Kontroli Pojazdów prosimy o zabranie ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Prostowanie felg aluminiowych Gliwice

Współczesne samochody osobowe nierzadko już nawet jako nowe są wyposażone w felgi ze stopów lekkich. Podnosi to ich walory wizualne, jednak alufelgi są bardziej narażone na uszkodzenia i deformacje niż ich odpowiedniki ze stali. Drogi nie zawsze są gładkie jak stół, więc może się zdarzyć, że wjedziemy w większą dziurę, a przy parkowaniu obetrzemy koła czy uderzymy w krawężnik.

Degradację materiału felg powoduje także upływ czasu, ale też nieumiejętny montaż ogumienia. Porysowane, z łuszczącym się lakierem lub pogięte felgi szpecą auto i odbierają komfort jazdy. Na ogół trudniej też takie koła wyważyć, a to przekłada się także na szybsze zużywanie się opony i uszkodzenia zawieszenia.

Co zrobić, gdy ujawnią się mankamenty felgi?

Zdecyduj się na prostowanie felg aluminiowych! Czy warto i dlaczego?

Prostym i skutecznym sposobem na pozbycie się takich mankamentów jest prostowanie felg aluminiowych. Zabieg wykonujemy w naszym serwisie Ponicki w Gliwicach. Jak to działa?

Prostowanie felg aluminiowych w Gliwicach

To proste! Dostarczasz nam felgę lub felgę z oponą. Nasi mechanicy sprawdzają bicie obręczy, oceniają stan techniczny i określają zakres i sposób naprawy. Dysponujemy wysokiej klasy maszyną do prostowania felg aluminiowych od marki Uni Trol. Sprzęt umożliwia bardzo dokładne centryczne zamocowanie i wyprostowanie hydrauliczne w temperaturze otoczenia lub po podgrzaniu, w płaszczyźnie zarówno pionowej, jak i poziomej oraz przy jednoczesnej bieżącej kontroli postępu prac.

Jeśli podczas regeneracji felga pęknie na skutek wyrównywania naprężeń powstałych przy skrzywieniu, wówczas zazwyczaj podlega spawaniu i późniejszej obróbce mechanicznej polegającej na toczeniu i szlifowaniu.

 

Prostowanie felg aluminiowych śląskie

Zdarza się również tak, że na którymś etapie naprawy uwidaczniają się wady, które uniemożliwiają wykonanie usługi lub też zagrażają bezpieczeństwu. Felga nadaje się wtedy do utylizacji i należy rozważyć zakup nowej.

 

Ile trwa i ile kosztuje prostowanie felg aluminiowych?

Cennik usługi prostowania felg aluminiowych podajemy poniżej, zwykle jest to 200 złotych za sztukę. W przypadku podjęcia dalszych czynności mających przywrócić pierwotny kształt i wygląd felgi finalną cenę konsultujemy z Klientem. Wielu naszych Klientów pyta, czy w ogóle opłaca się wykonać prostowanie felg aluminiowych. Cena naprawy felgi jest niższa niż zakupu nowej, wiele jednak zależy od stanu technicznego i rozległości zniszczeń (np. spawanie felg aluminiowych może już podnieść cenę usługi). Doradzimy rzetelnie, mając na uwadze Twoją korzyść!

Prace przy naprawie i prostowaniu felg aluminiowych trwają od jednego do kilku dni.

Obsługujemy felgi aluminiowe w rozmiarze od 13 do 21 cali. Dostarczone z oponą, po wykonaniu usługi, wydajemy już wyważone (wykorzystujemy w tym celu również test drogowy opon) i gotowe do montażu w samochodzie. Sprawdź naszą ofertę wymiany opon oraz usług z zakresu doważania kół i geometrii 3D.

 

Kiedy warto zdecydować się na prostowanie felg aluminiowych?

Felgi, podobnie jak każda inna część w samochodzie, po prostu się zużywają, jedne szybciej, inne wolniej. Aluminiowe felgi są oczywiście mniej trwałe od felg stalowych, ale na szybkość wyeksploatowania wpływa wiele czynników, w tym intensywność używania samochodu i stan techniczny dróg. Prostowanie alufelg to zabieg, który ich żywotność może przedłużyć, a jednocześnie przywrócić im ładny wygląd.

Aby jednak prostowanie felg aluminiowych dało dobry efekt, nie mogą być doszczętnie zniszczone – wtedy nie będzie już ratunku. Dlatego o takim zabiegu regeneracyjnym warto pomyśleć odpowiednio wcześniej, gdy tylko zauważymy pojawienie się wad – krzywizn, wygięć, ubytków czy łuszczącego się lakieru.

Wielu naszych Klientów pyta, jaki sens ma prostowanie felg aluminiowych, czy warto ponieść ten wydatek. Wszystko zależy od stopnia zniszczeń. W większości wypadków felgi da się uratować, czyli precyzyjnie je wyprostować i zregenerować, a będzie to wydatek mniejszy niż zakup nowych. Jeśli masz wątpliwości, przyjedź do naszego serwisu w Gliwicach, a ocenimy i uczciwie doradzimy!

 

Naprawa felg aluminiowych czy zakup nowych?

Prostowanie felg aluminiowych nie jest natomiast tym zabiegiem, na który warto się decydować za wszelką cenę. Regeneracja felg zwykle jest niewskazana, jeśli:

  • w ramionach i szprychach pojawiły się pęknięcia,
  • na powierzchni obręczy jest wiele głębokich zarysowań,
  • sama oś felgi jest mocno skrzywiona,
  • oś wskutek uszkodzeń odchyliła się na więcej niż 1 mm.

Trzeba pamiętać, że prostowanie felg aluminiowych w przypadku, gdy są one bardzo zniszczone, staje się już nie tylko nieopłacalne, ale jest to również ingerencja w ich konstrukcję – może się zdarzyć, że ryzyko pojawienia się wady w dokładnie tym samym miejscu będzie nadal spore i po jakimś czasie zabieg trzeba będzie powtórzyć. Na pewno warto dwa razy zastanowić się nad sensem prostowania w przypadku felg tanich, z niższej półki. Te z klasy premium, wykonane z lepszego materiału, gdy tylko wady da się usunąć, warto poddać prostowaniu i regeneracji.

Zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem. Gdy tylko sprawdzimy uszkodzoną felgę, będziemy mogli fachowo doradzić i zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie!

 

Usługa Cena
Prostowanie felg aluminiowych - komplet z rozebraniem i złożeniem opony + wyważenie z testem drogowym (1 szt) od 200 PLN