Prostowanie felg aluminiowych Gliwice

Przyjeżdzając do naszego serwisu samochodowego oraz Stacji Kontroli Pojazdów prosimy o zabranie ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Prostowanie felg aluminiowych Gliwice

Współczesne samochody osobowe nierzadko już jako nowe na wyposażeniu mają felgi ze stopów lekkich. Podnosi to walory wizualne jednak alufelgi są bardziej narażone na uszkodzenia i deformacje niż ich odpowiedniki ze stali. Drogi nie zawsze są gładkie niczym stół, więc może się zdarzyć, że wjedziemy w większą dziurę w jezdni lub przy parkowaniu obetrzemy koła, bądź uderzymy w krawężnik. Upływ czasu również powoduje degradację materiału felg, ale też nieumiejętny montaż ogumienia. Porysowana, z łuszczącym się lakierem lub krzywa felga szpeci i odbiera komfort jazdy, gdyż na ogół trudniej wyważyć takie koło. Powoduje także szybsze zużywanie się opony i uszkodzenie zawieszenia.

Co zatem począć w przypadku ujawnienia powyższych mankamentów?

Prostowanie felg aluminiowych w Gliwicach

To proste. Należy dostarczyć nam felgę lub felgę z oponą. Nasi mechanicy sprawdzą bicie obręczy i ocenią jej stan oraz określą zakres i sposób naprawy. Dysponujemy wysokiej klasy maszyną do prostowania felg marki Uni Trol. Umożliwia ona bardzo dokładne centryczne zamocowanie i prostowanie hydrauliczne w temperaturze otoczenia lub po podgrzaniu, w płaszczyźnie zarówno pionowej jak i poziomej, przy jednoczesnej bieżącej kontroli postępu prac.

Jeśli podczas regeneracji felga ulegnie pęknięciu na skutek wyrównywania naprężeń powstałych przy skrzywieniu, wówczas na ogół podlega spawaniu i późniejszej obróbce mechanicznej polegającej na toczeniu i szlifowaniu.

Prostowanie felg aluminiowych śląskie

Zdarza się jednak, że na którymś etapie naprawy uwidocznią się wady, które uniemożliwiają wykonanie usługi lub zagrażają bezpieczeństwu. Felga nadaje się wtedy do utylizacji i należy rozważyć zakup nowej.

Powyższe czynności wykonywane są od jednego do kilku dni. Kompleksowa cena za usługę prostowania wynosi 200 PLN. W przypadku podjęcia dalszych czynności mających przywrócić pierwotny kształt i wygląd, cenę konsultujemy z klientem. Obsługujemy felgi aluminiowe od 13 do 21 cali. Dostarczone z oponą, po wykonaniu usługi, wydajemy wyważone i gotowe do montażu w samochodzie. Sprawdź naszą ofertę wymiany opon.

Usługa Cena
Prostowanie felg aluminiowych - komplet z rozebraniem i złożeniem opony + wyważenie z testem drogowym (1 szt) od 200 PLN