Przeglądy rejestracyjne - Stacja Kontroli Pojazdów Gliwice

Zarezerwuj termin

Przyjeżdzając do naszego serwisu samochodowego oraz Stacji Kontroli Pojazdów prosimy o zabranie ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Przeglądy rejestracyjne - Stacja Kontroli Pojazdów Gliwice

Przegląd rejestracyjny w Stacji Kontroli Pojazdów należy wykonać przed upływem terminu wpisanego w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku nowego samochodu pierwszy przegląd robi się najczęściej po 3 latach od zakupu. Kolejne przeglądy wykonuje się przed upływem 2 lat lub za rok, chyba że samochód jest wyposażony w instalację gazową – wówczas przegląd powinien być wykonywany raz w roku.

Zgodnie z prawem pojazd nie może poruszać się po drogach bez ważnego przeglądu technicznego. Wówczas, automatycznie traci ważność polisa OC i AC, jeśli taką posiadamy.

Jesteśmy Stacją Kontroli Pojazdów (diagnostyczną) uprawnioną do obsługi konkretnych typów pojazdów.

przegląd motoru Gliwice

Oferujemy przeglądy rejestracyjne pojazdów do 3,5 tony:

 • motocykli i motorowerów
 • samochodów osobowych i dostawczych
 • pojazdów zasilanych gazem
 • pojazdów sprowadzonych z zagranicy
 • pojazdów skierowanych przez organ kontroli lub starostę
 • pojazdów po kolizjach i wypadkach drogowych
 • ciągników rolniczych i quadów
 • pojazdów z napędem 4×4
 • pojazdów wykorzystywanych na taksówki
 • pojazdów uprzywilejowanych
 • pojazdów przystosowanych do nauki jazdy
 • pojazdów do ciągnięcia przyczep

Stacja Kontroli Pojazdów Ponicki Diagnostic w Gliwicach

stacja kontroli pojazdów Gliwice
W czasie badania technicznego jest poddawane kontroli: nadwozie (wizualnie) w tym zgodność numeru VIN, podwozie, jak i napęd auta oraz systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo (ale tylko te fabrycznie montowane w naszym samochodzie). Dowiedz się więcej o nas: Stacja Kontroli Pojazdów.

Nadwozie: diagnosta zwraca szczególną uwagę na reflektory oraz szyby: czołową i przednie boczne. Poważne uszkodzenia (np. brak przejrzystości na powierzchni kloszy czy szyby, pęknięcia i odpryski) oznaczają badanie niezaliczone. Brak kompletnego oświetlenia nie dyskwalifikuje auta, ale trzeba przepaloną żarówkę wymienić na miejscu. Jeśli karoseria jest bardzo poważnie skorodowana lub nie zachowuje sztywności, samochód nie przejdzie przeglądu.

Podwozie i hamulce: diagnosta z naszej Stacji Kontroli Pojazdów bada siłę hamowania, jej różnicę pomiędzy kołami jednej osi oraz luzy w zawieszeniu i układzie kierowniczym (testowane na tzw. szarpakach). Gdy hamulce, w tym hamulec ręczny, są zbyt słabe, lub gdy poszczególne koła hamowane są nierówno (rolki mierzą siłę hamowania na każdym kole – wyniki nie powinny się różnić o więcej niż 30%) wynik badania będzie negatywny. Niedopuszczalne są nadmierne luzy w przekładni kierowniczej, przy końcówkach drążków kierowniczych, a także przy sworzniach, mocowaniach wahaczy i kolumn resorujących. Ogumienie umieszczone na jednej osi musi mieć identyczny bieżnik. Widoczne gołym okiem nierównomierne lub nadmierne zużycie może skutkować niezaliczeniem przeglądu.

Silnik: auto poddane analizie spalin musi spełniać normę ich emisji obowiązującą w chwili jego produkcji. W przypadku diesla sprawdza się również zadymienie. Drugi etap to kontrola wycieków i układu wydechowego. Kapiący olej, inne płyny, nieszczelny lub za głośny wydech dyskwalifikują pojazd.

Elementy bezpieczeństwa: każdy pojazd powinien mieć tyle pasów bezpieczeństwa ile montowano w chwili, gdy opuszczał fabrykę, a wszystkie aktywne systemy bezpieczeństwa (poduszki powietrzne, napinacze pasów) nie mogą wykazywać widocznych błędów czy uszkodzeń. Wycieraczki przedniej szyby i klakson także muszą być sprawne.

przegląd samochodu lpg Gliwice

Co jeśli auto nie przejdzie przeglądu rejestracyjnego?

Otrzymamy wydruk z listą wykrytych wad i będziemy mogli bezpiecznie odstawić auto do warsztatu, nawet jeśli termin badania upływa na dniach. W tej sytuacji badanie zostanie tymczasowo przedłużone na okres maksymalnie 14 dni. W tym czasie trzeba wyszczególnione usterki naprawić i przyjechać ponownie na stację diagnostyczną, która wystawiła dokument tymczasowy. Wówczas zapłacimy jedynie za sprawdzenie tych podzespołów, które były niesprawne. Jeśli od momentu wystawienia zaświadczenia o wyniku negatywnym upłynie więcej niż 14 dni lub będziemy chcieli przeprowadzić badanie na innej stacji diagnostycznej, wtedy zapłacimy za ponowne badanie normalną stawkę, czyli pojazdu o masie całkowitej do 3,5 tony – 98 PLN.

stacja kontroli pojazdów

Z dniem 6 czerwca 2017 roku zostaliśmy partnerem firmy DEKRA. DEKRA to międzynarodowy koncern działający od 1925 roku, jest europejskim liderem w dziedzinie okresowych badań technicznych pojazdów, rzeczoznawstwa samochodowego oraz wdrażania i certyfikacji systemów jakości.

Stacja kontroli pojazdów – przegląd rejestracyjny Gliwice

Pamiętaj o corocznym przeglądzie rejestracyjnym. Zapraszamy do naszej Stacji Kontroli Pojazdów Gliwice, mieszczącej się przy ulicy Chorzowskiej 50D.

Usługa Cena
Badanie okresowe samochodu o masie całkowitej do 3,5T 99 PLN
Badanie techniczne samochodu do 3,5T po raz pierwszy (samochód sprowadzony z zagranicy) 98 PLN
Badanie motocykla 63 PLN
Badanie samochodu z instalacją gazową 162 PLN
Badanie pojazdu po zamontowaniu haka holowniczego 35 PLN
Badanie specjalistyczne po wypadku lub kolizji drogowej 94 PLN
Identyfikacjia danych niezbędnych do rejestracji pojazdu 60 PLN
Badanie skuteczności i równomierności działania hamulców 20 PLN
Badanie ustawienia i natężenia świateł drogowych oraz świateł mijania 14 PLN
Badanie połączeń układu kierowniczego oraz jałowego ruchu koła kierownicy, luzów w zawieszeniu 20 PLN
Badanie skutera 51 PLN
Badanie quada 99 PLN
Badanie ciągnika rolniczego 63 PLN