Test drogowy opon

Przyjeżdzając do naszego serwisu samochodowego oraz Stacji Kontroli Pojazdów prosimy o zabranie ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Test drogowy opon

Pomimo prawidłowo wyważonych kół zdarza się czasem, że odczuwalne jest bicie w czasie jazdy.

Jeśli powodem nie są luzy w zawieszeniu, zwykłe dynamiczne wyważenie kół nie przyniosło rezultatu, wówczas należy przeprowadzić wyważanie kół z testem drogowym opon w Gliwicach.

Dlaczego warto wykonać test drogowy opon w Gliwicach?

Oprócz niewyważenia statycznego i dynamicznego koła, należy wziąć pod uwagę nierównomierną sztywność promieniową opony i felgi oraz to, że może być także zaburzona geometria felgi i opony.

Nowoczesna wyważarka Hunter GSP9700, jaką posiadamy, pozwala na wykonanie takiego testu poprzez docisk rolki o średnicy 244mm z siłą 635N (635kg) symulującą nacisk koła na podłoże w warunkach rzeczywistych.

Umożliwia to określenie zmiany sił promieniowych felgi i opony. Jeśli są one zbyt duże wykonuje się pomiar poprzez sprawdzenie czujnikami bicia po wewnętrznej i zewnętrznej płaszczyzny koła oraz rolką pomiarową. Taka analiza pozwala wyważarce wskazać optymalne ustawienie felgi względem opony, aby zredukować działanie tych sił, tak by nie wpływały destrukcyjnie na układ jezdny i zawieszenie, o ile oczywiście taka operacja ma sens w konkretnym przypadku. Dzięki testowi drogowemu opon wykonanemu w Gliwicach można bezpiecznie i komfortowo prowadzić samochód.

Test drogowy opon Ponicki Gliwice

To nie wszystko co możemy osiągnąć korzystając z tej wyważarki. Urządzenie wyposażone jest w funkcję Straight Track. Wykorzystujemy ją w sytuacji, gdy auto ściąga w bok podczas większych prędkości, na skutek nierównomiernego zużycia czoła bieżnika, mankamentów wynikających z niejednorodnej budowy lub wewnętrznych uszkodzeń.

Hunter GSP9700 mierzy siłę ściągania każdej opony, kalkuluje i wskazuje ich optymalny rozkład. Potem urządzenie pokazuje miejsce montażu każdego z kół, tak aby sumaryczna siła boczna działająca na pojazd była jak najmniejsza.

Wyważanie wykonywane jest z dokładnością do 0,5g , zaś miejsce nałożenia ciężarków na felgę jest wskazywane laserowo. Nasza maszyna, dzięki zaawansowanej technologii wykrywa wady zarówno opon, jak i felg, zatem wydruk z niej może stanowić podstawę reklamacji w przypadku zakupu wadliwego towaru. Zalecamy korzystanie z tych funkcji zwłaszcza przy zakupie nowych felg i opon.

Zapraszamy na wizytę i test drogowy opon w Gliwicach, umów się online.

Usługa Cena
Test drogowy 4 opon Hunter (cena nie zawiera wyważania i optymalizacji kół) <19" - 139 PLN
>19" - 159 PLN