Sprawdzenie auta przed zakupem Gliwice

Przyjeżdzając do naszego serwisu samochodowego oraz Stacji Kontroli Pojazdów prosimy o zabranie ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Sprawdzenie auta przed zakupem Gliwice

Rozglądając się za używanym samochodem chcemy kupić aut auto sprawne, bez ukrytych wad, nie wymagające nadmiernych wydatków i po prostu ładne. W zalewie ofert na naszym rynku czasem trudno zauważyć te, którym warto przyjrzeć się bardziej. Kiedy jednak już znajdziemy auto spełniające nasze wymagania, warto sprawdzić je w naszym wyspecjalizowanym serwisie. Pomoże nam to uniknąć ewentualnej „wpadki” czy zminimalizować ryzyko zakupu pojazdu wyeksploatowanego czy powypadkowego. Mając wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej oferujemy Państwu usługę sprawdzenia samochodu przed zakupem.

Podstawowa kontrola obejmuje:

Badanie skuteczności amortyzatorów, pomiar siły i różnicy siły hamowania, kontrolę luzów w zawieszeniu i układzie kierowniczym oraz wizualną ocenę stanu podwozia (przewody hamulcowe, wycieki z układu napędowego i zawieszenia), kontrolę stanu układu wydechowego, kontrolę poprawności działania oświetlenia. Koszt tego badania wynosi 100 PLN.

Gliwice Stacja Kontroli Pojazdów – bezpieczny zakup

Każdy z nas chce poczuć bezpieczeństwo dokonując zakupu sprawnego technicznie pojazdu. Zapraszamy do kontaktu celem umówienia się na rzetelny przegląd.

przegląd przed zakupem samochodu Gliwice

Można rozszerzyć sprawdzenie o inne czynności:

Diagnostyka komputerowa – pozwala odczytać błędy w sterownikach silnika, skrzyni biegów (automatycznej), hamulców (układy ABS i ESP), elementów zapewniających bezpieczeństwo (poduszki powietrzne, napinacze pasów bezpieczeństwa, czujniki w siedzeniach), klimatyzacji, deski rozdzielczej, innych systemów elektronicznych. Koszt tej usługi to 160 PLN.

Pomiar grubości powłoki lakierniczej – dokonywany na elementach metalowych umożliwia określenie, czy lakier w danym miejscu jest oryginalny, czy też istnieje podejrzenie naprawy blacharskiej. Koszt pomiaru to 50 PLN.

Pomiar geometrii zawieszenia – umożliwia ocenę, czy jest ona prawidłowa, czy też wymaga regulacji. Rozregulowana geometria przyspiesza zużycie opon i powoduje, że samochód źle się prowadzi. Należy pamiętać, iż nie we wszystkich autach jest możliwość regulacji każdego z parametrów wchodzących w skład geometrii. Dlatego jej odczyt pozwala określić pośrednio, czy pojazd nie nosi znamion powypadkowego lub nadmiernie zużytego. Koszt usługi to 100 PLN.

Analiza spalin – pozwala określić w pewnym stopniu stan silnika. Pomiar składu spalin pomaga ocenić, czy silnik w danym samochodzie pracuje poprawnie i nie zanieczyszcza nadmiernie środowiska. Koszt takiej analizy to 20 PLN.

Pomiar skuteczności działania akumulatora – pozwala określić w jakim stopniu i stanie technicznym jest akumulator. Koszt takiej analizy to 25 PLN.

Pakiet bezpieczny zakup – to wszystkie powyższe czynności sprawdzające w specjalnej cenie. Koszt takiego sprawdzenia to 298 PLN.

Podczas sprawdzania auta mogą Państwo wybrać dogodny dla siebie zakres prac. Jesteśmy przekonani, że pomoc naszych wykwalifikowanych pracowników, umożliwi Państwu podjęcie właściwej decyzji co do zakupu używanego samochodu.

Usługa Cena
Podstawowa kontrola 100 PLN
Diagnostyka komputerowa pełna z wydrukiem 160 PLN
Pomiar grubości powłoki lakierniczej 50 PLN
Pomiar geometrii zawieszenia 100 PLN
Analiza spalin 20 PLN
Badanie skuteczności działania akumulatora 25 PLN
Pakiet bezpieczny zakup 298 PLN