Stacja kontroli pojazdów i mechanika samochodowa – Ruda Śląska

Nasza stacja kontroli pojazdów w Rudzie Śląskiej wyróżnia się spośród innych przede wszystkim profesjonalizmem, indywidualną obsługą klienta oraz zasobami technicznymi, dzięki którym cały proces realizujemy zarówno szybciej, jak i dokładniej. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, a nasi pracownicy z uwagi na wieloletnie doświadczenie w branży sprawiają, że przegląd to czynność, której nie należy się obawiać. Prowadzimy również warsztat samochodowy w Rudzie Śląskiej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

stacja kontroli pojazdów ruda śląska

Profesjonalny i rzeczowy przegląd samochodu – Ruda Śląska

Na naszej stacji kontroli pojazdów w Rudzie Śląskiej możesz z łatwością przeprowadzić przegląd rejestracyjny swojego pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Usługę tę kierujemy do właścicieli:

 • motocykli i motorowerów,
 • samochodów osobowych,
 • samochodów dostawczych,
 • samochodów na gaz,
 • samochodów sprowadzonych,
 • samochodów nauki jazdy,
 • taksówek i aut terenowych 4×4,
 • pojazdów rolniczych, quadów,
 • pojazdów powypadkowych, uszkodzonych, skierowanych na przymusowe badania techniczne.

Wbrew obiegowej opinii profesjonalną stację kontroli pojazdów cechuje nie tylko liczba realizowanych przez nią usług, lecz także ich klasa oraz charakter. Jesteśmy profesjonalistami w każdym calu, a cały proces staramy się zrealizować w taki sposób, aby klienci czuli się jak najlepiej obsłużeni, nawet w przypadku wygórowanych oczekiwań.

Ruda Śląska – stacja kontroli pojazdów najwyższej klasy

Nasza stacja kontroli pojazdów w Rudzie Śląskiej cały proces analizy każdego auta rozpoczyna od dokładnego sprawdzenia jego nadwozia. Diagnosta w trakcie swojej pracy oceni stan reflektorów oraz szyb: czołowej i bocznych, a także sprawność układu oświetlenia, w tym jego kompletność oraz stan żarówek.

W drugim kroku dokładnie przeanalizujemy układ hamulcowy. To kluczowy moment, który wszystkie stacje kontroli pojazdów – w tym także nasza – realizuje ze szczególną uwagą. Od układu hamowania zależy bowiem bezpieczeństwo na ulicy. Sprawdzimy precyzyjnie siłę hamowania na poszczególnych kołach oraz jej moc.

W trakcie trwania analizy hamowania sprawdzimy równie dokładnie zawieszenie, które to, podobnie jak układ hamulcowy, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. To badanie techniczne obejmuje analizę przekładni kierowniczej oraz sworzni, mocowania wahaczy i inne elementy.

W kolejnym kroku dokonamy analizy silnika. Diagnosta oceni jakość spalin i to, czy spełniają obowiązujące go normy emisji spalin, a także stan układu wydechowego. Całą diagnostykę kończy precyzyjne sprawdzenie elementów bezpieczeństwa auta, w tym pasów, czasami także wycieraczek.

Warsztat samochodowy w Rudzie Śląskiej – czym kieruje się firma Ponicki?

Wybierając warsztat w Rudzie Śląskiej, warto wziąć pod uwagę stację Ponicki, w której pracują wyłącznie najlepsi mechanicy w całym regionie. Od lat szkolimy naszą kadrę z najnowszych technologii i staramy się, aby dysponowali profesjonalną wiedzą w zakresie budowy i techniki nawet tych aut, które opuściły fabrykę kilka lat wcześniej. Nasi mechanicy w Rudzie Śląskiej wyróżniają się tym na tle innych, które z reguły swoje usługi kierują wyłącznie do właścicieli aut starszych, niebędących aż tak naszpikowanymi elektroniką, jak te obecnie produkowane.

Posiadamy także cały sprzęt, dzięki któremu większość napraw możemy przeprowadzić na miejscu i bez zbędnej zwłoki, a dzięki dostępności części zamiennych najwyższej klasy możemy zaproponować kompleksową usługę odzyskania sprawności każdego auta.

Jakie usługi realizują nasi mechanicy w Rudzie Śląskiej?

Mechanik samochodowy w Rudzie Śląskiej Ponicki to zakład, w którym można zlecić naprawę i modyfikację w zasadzie wszystkich elementów pojazdów – poczynając od karoserii, kończąc na przebudowie auta. Zakres naszych usług, dzięki coraz większej wiedzy naszych specjalistów oraz dostępności najnowocześniejszych części, zwiększa się nie z roku na rok, a z tygodnia na tydzień. Realizujemy:

Wszystkie powyższe usługi realizują wyłącznie nasi najlepsi specjaliści. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zawsze doskonale znamy rezultaty ich pracy, a klienci mogą zaufać, że usługa, nawet ta najbardziej skomplikowana, została zrealizowana zgodnie z planem i oczekiwaniami.

Doświadczony i pewny mechanik samochodowy – Ruda Śląska

Mechanik w Rudzie Śląskiej dzięki firmie Ponicki nie musi kojarzyć się z osobą, która konstrukcję samochodu oraz jego cechy techniczne zna dopiero od niedawna. Nasi fachowcy bowiem są:

 • Doświadczeni – pracują w zawodzie od wielu lat i przez cały czas trwania swojej kariery mieli dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, dzięki któremu mogą naprawić nawet najtrudniejsze, rozległe uszkodzenia i awarie.
 • Wyszkoleni – doświadczenie w pracy to nie wszystko, liczy się także zaangażowanie pracownika w kwestię zwiększania jego wiedzy teoretycznej. Nasi fachowcy przechodzą cykliczne szkolenia, dzięki którym dysponują zawsze świeżą wiedzą, zgodną ze stanem faktycznym i oczekiwaniami producentów pojazdów.
 • Dokładni – dobry mechanik w Rudzie Śląskiej powinien być jak najdokładniejszy. Podczas napraw mechanicznych liczy się bowiem każdy detal, nawet kwestie, które dla wielu osób bywają nieistotne i z pozoru błahe, podczas gdy tak naprawdę mają wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Ruda Śląska – mechanik, któremu zdecydowanie warto zaufać

Szukasz dobrego mechanika w Rudzie Śląskiej? Nie musisz szukać dalej – firma Ponicki zaprasza do współpracy wszystkich zmotoryzowanych, dla których liczy się bezpieczeństwo, precyzja oraz korzystne ceny. Prowadzimy ewidencję napraw w książce serwisowej, zawsze stosujemy części oryginalne lub zamienniki zgodne z oczekiwaniami klienta, a także doradzamy i pomagamy na każdym etapie współpracy. Ponadto zawsze wykonujemy naszą pracę w umówionym terminie.

Tani, szybki i dobry mechanik w Rudzie Śląskiej – poznaj firmę Ponicki

Wybierz już dziś naszego mechanika w Rudzie Śląskiej bądź skorzystaj ze stacji kontroli pojazdów, prowadzonej przez najlepszych fachowców w całym regionie. W razie pytań skontaktuj się jednak z nami telefonicznie lub mailowo – z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i udzielimy wielu informacji dotyczących naszych usług.