Dynamiczne wyważanie/doważanie kół na samochodzie

Zarezerwuj termin
Dynamiczne wyważanie/doważanie kół na samochodzie

Przyjeżdzając do naszego serwisu samochodowego oraz Stacji Kontroli Pojazdów prosimy o zabranie ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Dynamiczne wyważanie/doważanie kół na samochodzie

Serwis samochodowy Ponicki zaprasza do skorzystania z usługi dynamiczne doważanie kół na samchodzie. Usługa wykonywana jest bez demontowania kół z osi pojazdu.

Doważanie kół na samochodzie końcowo eliminuje wszelkie bicia oraz niedoważenia, również te spowodowane nierównością wszystkich elementów układów, które obracają się podczas jazdy: tarcz hamulcowych, półosi, piast itp.

Wyważanie standardowe przeprowadzamy na wyważarce Hunter z przystawkami haweka. Doważanie kół na samochodzie ma zadanie uratować i poprawić sytuację powstałą w związku z tradycyjnym wyważaniem podczas gdy pozostałe elementy samochodu i montażu są całkowicie sprawne. Do serwisu Ponicki trafiają samochody z innych warsztatów z wyważonymi już kołami lecz fakt, że ktoś już je wcześniej wyważał nie świadczy o tym że wykonał to w sposób profesjonalny i właściwy na odpowiednio skalibrowanym sprzęcie.

Dynamiczne doważanie/wyważanie kół na osi pojazdu

Koła są doważane na osi pojazdu po wcześniejszym uniesieniu samochodu na przystosowany do tej czynności podnośniku, bez ich wcześniejszego demontażu wraz z wszystkimi elementami związanymi z kołami i zawieszeniem i napędem. Podczas procesu wyważania kół na samochodzie rozpędzamy samochód do prędkości w których zwykle się porusza po drogach zwykłych i też prędkościach autostradowych.

Przed przystąpieniem do doważania przeprowadzamy wywiad z kierowcą w jakich sytuacjach i przy jakich prędkościach występują wibracje lub bicia. Jako fachowcy w dziedzinie kół, w pierwszej kolejności rekomendujemy weryfikacje prawidłowego montażu felgi na piastę, sprawdzenie krzywizny felgi i ewentualnych uszkodzeń opony.

Usługi doważania kół nie wykonujemy w grupie samochodów z napędem 4×4 oraz z automatycznymi skrzyniami biegów.

Usługa Cena
Dynamiczne wyważanie kół na samochodzie 255 PLN