Wymiana oleju i filtrów Gliwice

Przyjeżdzając do naszego serwisu samochodowego oraz Stacji Kontroli Pojazdów prosimy o zabranie ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Wymiana oleju i filtrów Gliwice

Olej w silniku spalinowym pełni bardzo ważne funkcje.
Najważniejsze to smarowanie współpracujących ze sobą części oraz odprowadzania ciepła, wydzielającego się w układzie korbowym silnika i częściowo ze ścianek tłoków oraz głowicy.

Chłodzenie silnika spalinowego odbywa się na dwa sposoby: poprzez płyn chłodzący i olej.

Płyn odbiera ciepło z bloku silnika i głowicy oraz – pośrednio – ze ścianek tłoka. Układ korbowy oraz częściowo rozrząd (wałek, trzonki zaworów itp.) i gładź cylindrów oraz tłoki są chłodzone przez olej. Wynika to ze sprawności energetycznej silnika, która powoduje, że do 30% wydzielającego się w silniku bezużytecznego ciepła jest odprowadzane do atmosfery właśnie dzięki olejowi. Dlatego istotne jest utrzymywanie chłodnicy oleju, jeśli jest w pojeździe oraz miski olejowej silnika w czystości. W trakcie eksploatacji auta jego silnik ulega ciągłemu zużyciu powiększając luzy pomiędzy współpracującymi częściami. W skutek nieszczelności istniejących między tłokami i ściankami cylindrów, a zwłaszcza w wyniku zużycia pierścieni zgarniających, odpowiedzialnych za usuwanie oleju smarującego ścianki cylindrów, niewielka część oleju spala się. Powinien zatem mieć takie właściwości, by zmywać i wiązać w sobie zanieczyszczenia powstające jako produkt tego spalania, by następnie zostały wychwycone przez filtr.

Niewymieniany na czas olej powoduje, że zapycha się filtr oleju, a także kanały olejowe o małej średnicy, takie jak w korbowodach i piastach tłoków.

wymiana filtrów powietrza w Gliwicach
Olej w silniku pozwala też na wczesne wykrycie nieszczelności układu chłodzenia, gdy na powierzchni cieczy chłodzącej pojawią charakterystyczne tłuste krople, a potem kiedy nieszczelność się powiększy, część oleju przekształci się w emulsję wodną, przypominającą wyglądem brunatno-żółte masło, która zwykle osadza się na korku wlewu oleju.

Bardzo istotne jest, by do określonego samochodu, a konkretnie silnika stosować olej o parametrach zalecanych przez producenta.

Każdy olej zawiera również specjalne dodatki, które spełniają ściśle określoną funkcję, np. olej do silników diesla posiadających filtr cząstek stałych.

Naszym klientom proponujemy profesjonalną wymianę oleju silnikowego w przystępnej cenie.

Pracujemy na produktach firm Castrol, Mobil i Elf. Filtry oleju dobieramy za pomocą najnowszych katalogów renomowanych producentów.

Usługa Cena
Wymiana oleju silnikowego (cena w zależności od auta) od 80/100/120/150 PLN
Wymiana filtra powietrza od 30 PLN
Wymiana filtra kabinowego, pyłkowego od 40 PLN
Wymiana filtra paliwa - benzyna (cena w zależności od stopnia trudności) od 50/120 PLN
Wymiana filtra paliwa - diesel (cena w zależności od stopnia trudności) od 60/150 PLN
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów od 120 PLN