Wymiana opon, wyważanie kół na samochodzie Gliwice

Zarezerwuj termin

Przyjeżdzając do naszego serwisu samochodowego oraz Stacji Kontroli Pojazdów prosimy o zabranie ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Wymiana opon, wyważanie kół na samochodzie Gliwice

We współczesnych autach, gdzie mamy wiele systemów, mających poprawić nasze bezpieczeństwo, często zapominamy o tak ważnym elemencie, jaki stanowią opony.

Tylko ta część samochodu ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią, dlatego nigdy nie powinniśmy bagatelizować jej znaczenia. Mając w swoim samochodzie zamontowane nawet najlepsze klocki i tarcze hamulcowe, na kiepskiej oponie hamowanie będzie trwało znacznie dłużej.

Hamowanie, komfort prowadzenia samochodu czy przyspieszanie, będzie więc zależało od rodzaju nawierzchni na jakiej się poruszamy, a także typu opony, jaką założyliśmy na nasze felgi.

Nasz serwis poleca również profesjonalną usługę prostowania felg aluminiowych

wymiana opon w Gliwicach
W naszym kraju od wielu lat zalecana jest wymiana ogumienia ze względu na odmienne warunki panujące zimą i latem. Niestety wciąż jest spora grupa kierowców, którzy eksploatują je nadmiernie, czyli prawie do całkowitego starcia bieżnika lub używają ogumienia przestarzałego mającego gumę twardą i spękaną. Nietrudno sobie wyobrazić, jak drastycznie wtedy spada przyczepność. Opony w czasie użytkowania podlegają olbrzymim obciążeniom statycznym i dynamicznym oraz termicznym. Dlatego tak istotne jest dbanie o ich dobry stan techniczny, zwłaszcza regularne sprawdzanie ciśnienia czy warunki przechowywania.

Nasi pracownicy pomogą dobrać opony i felgi właściwe do Państwa samochodu, z uwzględnieniem takich parametrów jak rozmiar, indeks nośności i prędkości. Pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie marki Corghi.

Od początku roku nasz serwis wprowadził nową usługę do swojej oferty – dynamiczne wyważanie kół na osi pojazdów (wyważanie/doważanie kół na samochodzie). Jeśli już wszystkie zwykłe metody wyważania zawodzą to zapraszamy do skorzystania z tej usługi. Doważanie kół na samochodzie końcowo eliminuje wszelkie bicia oraz niedoważenia, również te spowodowane nierównością tarcz hamulcowych, piast, itp. Usługa nie dotyczy samochodów z napędem 4×4 oraz z automatycznymi skrzyniami biegów.

Oferujemy Państwu nabycie i montaż ogumienia, felg stalowych oraz aluminiowych.

Corghi Artiglio Master JOLLY Automatic jest nowoczesną maszyną do wymiany opon większości samochodów osobowych, typu VAN I OFF-ROAD, PAX, RUNFLAT, niskoprofilowych, zapewnia obsługę kół od 12″ do 32” oraz montaż koła na samocentrującym stole montażowym, zbijanie opony za pomocą głowicy (krążka) z tworzywa sztucznego, innowacyjną głowicą monterską z systemem L-L „Leva la Leva” umożliwiającą montaż i demontaż opony bez użycia łyżki monterskiej.

GSP 9700 Hunter to dynamiczna wyważarka do kół z dotykowym monitorem i automatycznym wykrywaniem parametrów koła. Jest szybka, dokładna oraz niezawodna. Wyposażona została w automatyczne dobieranie odpowiedniego programu wyważania, wskaźnik laserowy, podświetlenie obręczy koła i systemem oszczędzania ciężarków. Urządzenie posiada rolkę dociskową, która symuluje jazdę po nawierzchni.

Test drogowy wykrywa wszelkie wady konstrukcyjne opon używanych i coraz częściej nowych.

Maszyna ta jest bardzo mocnym i wiarygodnym urządzeniem, zawsze służy do rozpatrywania reklamacji przez wszystkie największe koncerny oponiarskie.

Gliwice wulkanizator

Przy usłudze wymiany opon na życzenie klienta pompujemy koła azotem.

Usługa Cena
Felgi stalowe
Wymiana opon - samochód osobowy 98 PLN
Wymiana opon - samochód dostawczy/terenowy (4 szt.) 14-16'' - 150 PLN
17'' - 160 PLN
Wymiana kół z wyważaniem - samochód osobowy 70 PLN
Wymiana kół z wyważaniem - samochód dostawczy/terenowy (4 szt.) 14'' - 100 PLN
15-16'' - 120 PLN
17-18'' - 130 PLN
Felgi aluminiowe
Wymiana opon z wyważaniem 14'' - 120 PLN
15-16'' - 130 PLN
17'' - 160 PLN
18'' - 180 PLN
19-20'' - 220 PLN
>21'' - 300 PLN
Wymiana opon z wyważaniem RUN-FLAT 290 PLN
Przekładka opon z testem drogowym, optymalizacją RUN-FLAT 450 PLN
Wymiana całych kół z wyważaniem (lub samo wyważanie kół pojazdu) 14-16'' - 100 PLN
17-18'' - 130 PLN
19'' - 160 PLN
20'' - 180 PLN
>21'' - 230 PLN
Wyważenie całych kół opony RUN Flat z testem drogowym i optymalizacją 350 PLN
Dynamiczne wyważanie kół na samochodzie 255 PLN
Test drogowy Hunter (cena nie zawiera wyważania i optymalizacji kół) <19'' - 110 PLN
>19'' - 140 PLN
Pomiar z rolką optymalizacja koła (1 szt.) <18'' - 16 PLN
19-20'' - 25 PLN
>20'' - 35 PLN
Przechowalnia opon 1 komplet 1 sezon 60 PLN + VAT
Wymiana zawora lub montaż z elektronicznym czujnikiem ciśnienia (1 szt.) 6,50 PLN
Uwaga! Nie posiadamy usługi wymiany kół bez wyważania.