Mechanik samochodowy Gliwice

Przyjeżdzając do naszego serwisu samochodowego oraz Stacji Kontroli Pojazdów prosimy o zabranie ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Mechanik samochodowy Gliwice

Ponicki Diagnostic – nowoczesny warsztat samochodowy w Gliwicach

Potrzebny solidny mechanik samochodowy? Gliwice i okolice zapraszamy do naszego warsztatu Ponicki – w ofercie mechanika pojazdowa, autoserwis i diagnostyka!

Dysponujemy trzema w pełni wyposażonymi w profesjonalne narzędzia stanowiskami obsługowo-naprawczymi oraz kadrą wykwalifikowanych mechaników, dla których praca „przy samochodach” to nie tylko źródło utrzymania, ale także życiowe hobby!

mechanika Gliwice

Każdy posiadacz czterech kółek jest świadomy tego, co niesie za sobą użytkowanie auta. Utrzymanie samochodu to nie tylko koszty paliwa, to też rokroczne należności z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, przeglądu rejestracyjnego czy też dodatkowych ubezpieczeń. Eksploatacja samochodu w zależności od marki, stanu technicznego i roku produkcji wymaga określonych nakładów finansowych. Rzecz jasna są one uzależnione od podstawowych czynników takich jak m.in. częstotliwość użytkowania i umiejętność prawidłowej jazdy. Jednak wcześniej czy później wizyta w warsztacie samochodowym staje się koniecznością.

Nasz mechanik samochodowy z Gliwic wykona dla Ciebie:

 • wymianę oleju (Castrol, Mobil, Elf) w silniku z filtrem,
 • wymianę filtrów powietrza, paliwa i kabiny,
 • wymianę pozostałych płynów eksploatacyjnych (hamulcowy, chłodzący, wspomagania),
 • kompleksowe naprawy zawieszeń i układów hamulcowych (tuleje, wahacze, drążki stabilizatora, sworznie),
 • sprzedaż i wymianę opon oraz wyważanie kół (w tym opon typu run flat i niskoprofilowych),
 • serwis klimatyzacji (napełnianie, sprawdzanie szczelności, odgrzybianie i naprawy),
 • wymianę tłumików, katalizatorów oraz naprawę układów wydechowych,
 • sprzedaż, wymianę i sprawdzenie akumulatorów,
 • regenerację wypłowiałych kloszy reflektorów oraz ustawianie świateł,
 • prostowanie felg aluminiowych,
 • pomiar i regulację geometrii zawieszenia i układu kierowniczego przy użyciu najnowszego i najdokładniejszego urządzenia firmy Hunter,
 • naprawy układów napędowych (osłony przegubów, uszczelniacze, półosie, łożyska),
 • naprawy układów chłodzenia,
 • naprawy układów kierowniczych (końcówki i drążki kierownicze),
 • naprawy odprysków szyb,
 • wymianę pasków napędu osprzętu,
 • inne czynności obsługowe wcześniej uzgodnione.

Czego możesz oczekiwać od naszego serwisu samochodowego w Gliwicach?

 • Auto zastępcze na czas naprawy. Klientom warsztatu samochodowego w Gliwicach Ponicki na czas naprawy udostępniamy firmowy samochód – Volkswagen Golf V. Koszt to 95 zł za dobę. Prosimy, o sprawdzenie dostępności pojazdu przed wizytą. Staramy się wynosić mechanikę samochodową w Gliwicach na najwyższy poziom, a to nierzadko wymaga czasu. Jeśli naprawa się przedłuża, nie musisz się już martwić o codzienny transport, załatwiamy to za Ciebie!
 • Przejrzysta ewidencja napraw. Prowadzimy pełną, przejrzystą i czytelną ewidencję napraw w książce serwisowej, która dostępna jest również w formie elektronicznej. Masz pełen wgląd w historię serwisową swojego samochodu – trzymasz rękę na pulsie! To ułatwi Ci też sprzedaż auta, od stworzenia dobrego ogłoszenia, po skuteczne negocjacje z potencjalnym nabywcą, ale także serwis pojazdu w innym niż nasz warsztacie samochodowym.
 • Oryginalne części lub dobre zamienniki. Wszelkie naprawy wykonujemy wyłącznie z wykorzystaniem oryginalnych części lub ewentualnie dobrej klasy zamienników (marek Bosch, FAG, TRW, Delphi, Lemforder, Ferodo, Moog, Filtron, Mann, SKF, ATE i innych). Możesz mieć więc pewność, że te części w Twoim samochodzie przetrwają próbę czasu i trudne warunki oraz że wydane pieniądze staną się inwestycją w bezpieczeństwo i komfort jazdy.
 • Uczciwe doradztwo. Służymy uczciwym doradztwem przy wyborze sposobu i zakresu naprawy, mając na względzie najlepiej pojęty interes Klienta, w tym budżet i czas naprawy. Mechanik samochodowy z Gliwic z serwisu Ponicki jest dokładny i zna się na rzeczy. Zatrudniamy fachowców z latami doświadczenia, a jednocześnie hobbystów, którzy Twój samochód będą traktować jak własny. Naprawiamy samochody wszystkich marek.

Na czas naprawy Twojego pojazdu udostępniamy samochód zastępczy.

Ponicki Diagnostic Gliwice – warsztat samochodowy, Stacja Kontroli Pojazdów i diagnostyka w jednym!

Mamy w Gliwicach warsztat samochodowy, ale także Stację Kontroli Pojazdów oraz stację diagnostyczną, a nawet myjnię samochodową. Przyjeżdżając do nas, załatwiasz kilka spraw w jednym miejscu – szybko, wygodnie i w konkurencyjnej cenie.

 • Stacja Kontroli Pojazdów. Wykonujemy przeglądy rejestracyjne, sezonowe i okresowe wszystkich pojazdów o masie do 3,5 tony. Dla nas to nie jest tylko formalność, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa Twojego i Twoich pasażerów. Dlatego rzetelnie kontrolujemy wszystkie wymagane elementy, aby wyłapać ewentualne problemy i zapobiec groźnym zdarzeniom w przyszłości.
 • Stacja diagnostyczna. Zapraszamy Cię także na diagnostykę komputerową! Wykrywamy usterki za pomocą nowoczesnych, dokładnych urządzeń i kolejno je naprawiamy. A jeżeli planujesz kupić samochód używany, sprawdzimy dla Ciebie jego stan techniczny i ujawnimy ewentualne wady lub problemy (ale i zalety). Ocenimy fachowym okiem, doradzimy i podejmiesz dobrą decyzję.
 • Geometria kół. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem pomiarowym do diagnostyki kół, w tym pełnej geometrii i zbieżności. Nie tylko mierzymy – jeśli trzeba, także wyważamy koła na samochodzie, i to bez demontowania ich z osi. Eliminujemy bicia i wibracje, zapewniając Ci wygodę jazdy, ale również jej bezpieczeństwo. Z przyjemnością zajmiemy się też układem hamulcowym.
 • Okresowy autoserwis. Nasz serwis samochodowy w Gliwicach to również miejsce, w którym wymienisz opony, olej silnikowy i wszystkie możliwe filtry czy elementy eksploatacyjne. Sprawdzimy, ocenimy, doradzimy, zamontujemy nowe – zadbasz o swoje auto, które odwdzięczy Ci się wieloletnią sprawnością. Przestrzegamy zaleceń procentów i stosujemy wysokiej klasy produkty.
 • Myjnia samoobsługowa. A gdy już Twój samochód sprawdzimy i naprawimy, możesz od razu skorzystać ze świetnie wyposażonej myjni!

 

Zapraszamy w nasze progi, a jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

 

Usługa Cena
Regulacja świateł i kontrola oświetlenia 29 PLN
Uszczelnienie miski olejowej od 150 PLN
Wymiana alternatora - montaż/demontaż od 180 PLN
Wymiana rozrusznika - montaż/demontaż od 150 PLN
Wymiana paska klinowego od 70 PLN
Wymiana termostatu od 80 PLN
Wymiana poduszki silnika (cena w zależności od stopnia trudności) 80-250 PLN